עמוד הבית חן -הסיפור האישי גלריה מערכת שעות מחירון והרשמה צור קשר English

חן -הסיפור האישי

חן שמש-סמואל, כיום בת 36 ומתאמנת מזה 11 שנים ביוגה.

הסיפור האישי:

כל עיניין היוגה, למעשה התחיל אצלי בגיל 25 כשארזתי את חפצי,ונסעתי אל הלא נודע....לסנגל שבאפריקה. החיבור עם אפריקה, לא היה עבורי מיידי, העוני המשוועה, המחסור בחשמל ובשאר מוצרי צריכה בסיסיים יצרו אצלי איזשהו הלם ראשוני, אך שמחת החיים של המקומיים ושלוות הנפש ששררה שם,רוממה את רוחי.
שם,באפריקה, התחברתי לראשונה עם היוגה כשהמוטו –נפש בריאה בגוף בריא-מסתבר, הגיע אפילו לעולם שלישי, ולחופיה היפים של סנגל.
ומשם, במעבר חד, כעבור שנתיים, המשכתי את המסע אל אחת מבירות הטכנולוגיה של העולם, והגעתי אל סן-פרנסיסקו.
בסן פרנסיסקו, במרחק של רק שעה מעמק הסיליקון המתועש, בהיפוך של 180 מעלות, גילתי יוגה מתקדמת, מקצועית ומפותחת למדיי שנגעה ללבי, לנפשי ולגופי עד היום הזה... יוגה מסוג Yoga Works שילוב של שיטת הויניאסה, ויניוגה ואשטנגה.
השילוב המקסים של איכות חיים ורוגע עם עיר שהיא בהחלט נחשבת 'עיר ללא הפסקה', הוא שגרם לי להפוך את התחביב האהוב עליי למקצוע.
אני חושבת שתמיד חייתי במודעות לבריאותי, אך ההפנמה של היוגה כדרך חיים, גרמה לשידרוג עצום באורח חיי.
חזרתי ארצה וכיום אני מתגוררת בעיר רעננה, שבה אני גם מלמדת  יוגה.
אחריי שהייה של חמש שנים בחו"ל, החלטנו בעלי ואני, שאין כמו לגדל משפחה וילדים בארץ ישראל ולהיות מוקפים בסבא/סבתא, דודים, חברים והרבה מאוד מקומות ואנשים שחסרו לנו מאוד.
מתוך מגוון סוגי היוגה הקיימים היום בארץ ובעולם, בחרתי ללמוד ולייבא לארץ רק את תחומיי היוגה אליהם התחברתי בפן האישי:

יוגה לנשים בהריון - בה התאמנתי עוד שבני,נועם, היה בבטן החל מהשבוע ה 12 להריוני ועד יום לפניי הלידה. זכור לי שרוב האימונים הסתיימו בתחושה מדהימה, שנועם זז לו בהנאה ברחם,וכל תרגיל ותרגיל היווה חלק נכבד מהחיבור שלי אליו, מה גם שבדיעבד מסתבר שהתירגול עזר לי רבות גם בלידה עצמה.

יוגה לאחר לידה - שישה שבועות לאחר שילדתי,בסן פרנסיסקו,קבלתי אישור מרופא הנשים לחזור להתאמן.מיותר לציין את החששות להשאיר צאצא בן כמה שבועות בלי אמו ועוד יותר צריך לציין את החששות שיש לך מגופך אחרי החוויה המדהימה,אם כי המעט טרואמטית שעבר גופך בשלב הזה,הספיק לי אימון ראשון אחריי הלידה כדי לדעת שיוגה היא היעוד עבורי.ובשלב הבא,איך לא?!....:

יוגה להורה ולתינוק(ולילד)- ItsyBitsyYoga - את הלן גארבינדאן ממציאת השיטה, הכרתי דרך המורה הרוחנית שלי דאז, והשאר הוא היסטוריה....אין מילים לתאר את התענוג של זמן האיכות של הורה, בין אם יש לו ילד אחד או ארבעה ב 45 דקות של יוגה, רק את/ה והתינוק מול כל העולם
הלן, היא המקימה של ItsyBitsyYoga שזוהי יוגה לפעוטות, תינוקות וילדים, בדרך המשלבת שירה ודיקלום עם תנועה.
ItsyBitsyYoga זהו סוג של יוגת תינוקות שטרם הגיעה ארצה עד היום, השיטה עוזרת להתפחתות התינוק, מחזקת את השלד, את עמוד השידרה ובעיקרה עוזרת לבעיות עיכול ושינה אצל פעוטות.
השיטה פועלת לפי מספר עקרונות של שלבי התפחתות אצל ילדים ומתחלקת לקבוצות, החל מגיל 6 שבועות ועד גיל 9 שנים.
עד כאן,
בברכת נמסטה,
שלכם
חן שמש-סמואל.
עמוד הבית | חן -הסיפור האישי | סן פרנסיסקו ויוגה | מערכת שעות | מחירון והרשמה | קישורים | Contact Us | English
© 2010 Yoga By Chen, All rights reserved Website Design By Creative-Team.